Start
1.jpg
1.jpg
4.JPG
4.JPG
7.jpg
7.jpg
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 302 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Bicie rekordu w "Czytaniu na przerwie"

Akcja pod hasłem "Przerwa na czytanie" realizowana jest od 6 lat w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Główne cele akcji to przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz przypomnienie (również dorosłym), że czytanie jest ciekawe. Od 4 do 8 października bieżącego roku w naszej szkole obchodziliśmy "Tydzień z książką" w ramach miesiąca bibliotek szkolnych. Uczniowie klas starszych podczas lekcji języka polskiego i godzin wychowawczych prezentowali swoje ulubione książki oraz zachęcali innych do ich przeczytania. Wychowawcy młodszych klas wraz ze swoimi wychowankami przygotowali różnorodne zakładki do książek, a w salach lekcyjnych pojawiały się gazetki tematyczne lub kąciki czytelnicze. W czwartek 7 października podczas trzech pierwszych lekcji pani Ilona Gorąca (koordynator akcji, bibliotekarz) przeczytała "Bajkę o dzielnym zającu" uczniom klas 1-3. W akcji czytelniczej wzięła udział również pani dyrektor, Anna Poniedziałek, czytając fragment książki R. Jędrzejewskiej-Wróbel pt. "Kamienica" słuchaczom, którzy skończyli już zajęcia edukacyjne. Miło było również zobaczyć uczniów pochylonych nad książkami podczas przerw. W tym dniu nawet na zajęciach wychowania fizycznego uczennice klasy 7b chwyciły za książki. W akcji wzięło udział około 230 uczniów wraz z 25 nauczycielami. Statystyki pokazały, że promocja czytelnictwa przynosi rezultaty, ponieważ w ciągu całego tygodnia w bibliotece pojawiło się 95 czytelników, którzy łącznie wypożyczyli ponad 100 książek. Nasza szkoła znalazła się w gronie 1400 placówek bijących rekord w czytaniu na przerwie. Z niecierpliwością będziemy czekać na podsumowanie akcji, które nastąpi 8 grudnia bieżącego roku.